logo
Sociální služby města Havlíčkova Brodu
„Člověk člověku je vším.“

Jaké služby poskytujeme?

Poskytovatel poskytuje základní činnosti při poskytování služby domov pro seniory a zajišťuje je v rozsahu těchto úkonů:

Poskytnutí ubytování

Ubytování poskytujeme v jednolůžkových pokojích s bezbariérovým sociálním zázemím. Pokoje jsou vybaveny nábytkem. Popřípadě si uživatel může vybavit pokoj dle svého přání a potřeb. Ubytování poskytujme s důrazem na soukromí uživatelů a možnost volby při poskytování sociálních služeb. Praní, prádla, žehlení, úklid – uživatelé mají možnost dle dohody se na těchto činnostech podílet. Uživatelé využívají společné prostory jídelnu, klubovny, knihovnu, bufet, kadeřnictví, pedikúru, rehabilitaci atd.

Poskytnutí stravy

Poskytovatel zajišťuje celodenní stravu odpovídající věku a zásadám racionální výživy a potřebám dietního stravování, v minimálním rozsahu 3 hlavních jídel. Strava je podávána uživatelům v jídelně nebo na pokojích dle schopností uživatelů. Klientům jsou k dispozici kuchyňky s ledničkou, mikrovlnou troubou, sporákem, varnou konvicí, kde si mohou sami nebo s podporou personálu připravit stravu. Uživatel má možnost výběru základních diet dle aktuálního zdravotního stavu.

Základní činnosti sociální péče:

  • Pomoc při osobní hygieně nebo poskytnutí podmínek pro osobní hygienu
  • Pomoc při zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu
  • Zprostředkování kontaktu se společenským prostředím
  • Sociálně terapeutické činnosti
  • Pomoc při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí
  • Aktivizační činnosti

Péči o uživatele poskytují pracovníci sociální péče 24 hodin 7 dní v týdnu dle individuálních potřeb uživatele na základě uzavřených individuálních plánů mezi uživatelem a poskytovatelem.

Zdravotní péče je poskytována prostřednictvím zaměstnanců poskytovatele, všeobecnými zdravotními sestrami. 

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru