logo
Sociální služby města Havlíčkova Brodu
„Člověk člověku je vším.“

Stránka není přístupná

Tato stránka není přístupná nebo je pro návštěvníky skrytá. Pokračovat můžete na mapu webu.

Návštěvy v Domově pro seniory od 1.1.2021

Vážení blízcí našich klientů,

vzhledem ke skutečnosti, že se Česká republika nachází ve třetí vlně pandemie a nacházíme se v pátém stupni PES, jsme nuceni přistoupit k zpřísnění návštěv u našich klientů.

Zařízení má omezené možnosti zamezit vniku nákazy. Našim cílem je zachovat schopnost pečovat o naše klienty. Náš domov, již prošel několika vlnami COVIDU-19, přesto se nám podařilo uchránit 60 % klientů. Za což děkuji celému týmu pracovníku sociálních služeb. Musím však sdělit, že pracovníci pracují 24 hodin denně v oslabeném počtu, a bez pomoci studentů, kteří se již vrátili do škol.

Přesto se nám podařilo zabezpečit testování návštěv v období vánočních svátků a umožnit tak kontakt rodin se svými blízkými.

Opatření pro zamezení rozšíření nákazy dodržujeme již od jarních měsíců - respirátory, dezinfekce, pravidelné testování zaměstnanců každý 5. den. Klienty dobrovolně testujeme po dohodě s lékařem či vedoucí zdravotního úseku v případě rizika onemocnění. Prosíme rodiny o součinnost, je to jediný nástroj, jak můžeme včas odhalit nákazu a zamezit rozšíření v domově.

V současné době je nařízením vlády povoleno za přísných podmínek povolit vycházení klienta mimo zařízení. Jsou zde však nastavena tato pravidla. Jakmile klient opustí zařízení, musí být umístěn do karantény na 72 hodin a musí mu být provedeny dva testy. Jelikož domov musí zabezpečit část svých pokojů pro klienty s covidem-19, nemáme v současné době prostory pro izolační místnosti, a proto není možné vycházky mimo areál domova realizovat.

Návštěvy od 27. 12. 2020 jsou nařízením vlády zakázány s výjimkami.

Výjimku může udělit ředitelka organizace, a to u lidí v terminálním stádiu, u lidí s omezenou svéprávností, či u lidí, jejichž psychický stav toto vyžaduje. Všechny tyto výjimky jsou konzultovány v týmu, jehož součástí je lékař, sociální pracovník, vedoucí zdravotního úseku.

Stále je možné využívat rezervace návštěv ovšem v omezené míře. Upozorňujeme návštěvy na změnu v termínech. Je možné objednat se ve dnech středa a neděle, v počtu 3 návštěvy za hodinu, a to od 13:00 do 15:00 hodin. Návštěvy se budou konat v našem Domově v předem určených prostorách. Na pokoj ke klientům bude povolena návštěva pouze po projednání s ředitelkou zařízení. Tyto změny jsou platné od 6. 1. 2021, kdy se uskuteční první návštěvy v tomto upraveném režimu.

Návštěva musí doložit:

  • úředně platný dokument na negativní  PCR  COVID-19 test (ne starší 48 hod.), popřípadě úřední dokument o prodělání COVID-19 v posledních 90 dnech; NUTNO TELEFONICKY SJEDNAT NÁVŠTĚVU SE SOCIÁLNÍ PRACOVNICÍ PŘEDEM na tel. č. 724 101 179!
  • pokud návštěva nemá test na COVID-19, může se nechat otestovat v organizaci zdarma /možno přihlásit zde - http://www.ahojbabi.cz/let/getsa.php?fid=10

Další možností je spojení s našimi klienty pomocí videohovorů, které je možné zarezervovat přes sociální pracovnice na tel. č. 724 101 179. Dalším setkání umožňujeme přes mikrofon v hale domova pro seniory (bez testu), i toto je možné domluvit se sociálními pracovnicemi v daných termínech.

Dále je možné donést klientům balíček, který je dán na 48 hodin do karantény. Prosíme rodiny o označení balíčků na viditelném místě.

Upozorňujeme návštěvy, že se v našem zařízení vyskytuje nákaza COVIDEM -19, v případě zhoršené epidemiologické situace budou návštěvy zakázány.

Děkujeme za pochopení a respektování přísných bezpečnostní opatření. Cílem je ochránit zdraví  a zabezpečit schopnost pečovat o Vaše blízké.

                                   Mgr. Magdalena Kufrová  - ředitelka organizace

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru